Kutsume Sind ka sel hooajal reede õhtutest inspiratsiooni saama meie unikaalses Tartu Joogakeskuse teemaõhtute sarjas! Teemaõhtud toimuvad Tartu Joogakeskuses igal reedel algusega kell 18.00.

Oled südamest oodatud!

Registreeru teemaõhtutele SIIN.
Pärast registreerumist saadetakse Sulle info tasumise kohta.

JAANUAR
12.01 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Kuumad rütmid”

VEEBRUAR
2.02 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus “Ashtanga ja vinyasa
9.02 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Tänulikkuse lainel”

MÄRTS
2.03 kell 18-20 Marilii Toots - Joogapraktika ülitundlikule inimesele
16.03 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Tšakratantsud”
23.03 kell 18-20.30 Riina Kasterpalu - “Puusad kinni? Puusad lahti!”

APRILL
13.04 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Lapselik rõõm”
27.04 kell 18-20 Marilii Toots - Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks

MAI
4.05 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Julgus unistada”
18.05 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus “Yama-niyama

 

ANNE KALVI teemaõhtud:
2.02 kell 18-20.30 Jooga kui elamise õpetus ”Ashtanga ja vinyasa
Ashtanga  ja vinyasa on paljudele tuttavad jooga nimetusena. Teemaõhtu loengus vaatame aṣṭau+aṅga ja vi+nyāsa+krama tähendust nii keeleliselt kui joogafilosoofias. Arutame, miks on joogafilosoofias nimetatud kaheksaastmelist teed? Kas see tee läbitakse kindlas järjekorras? Mis on kaheksaastmeliste tee tulemuseks? Kuidas aitab astmelisuse põhimõte meid igapäevaste toimingute juures? Miks on igas tegevuses vajalik sisse- ja väljajuhatus? Nagu alati, teeme teemakohase joogapraktika.

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

18.05 kell 18-20.30 Jooga kui elamise õpetus ”Yama-Niyama
"Jama nii jama" on lõbus eestikeelne sõnamäng. Joogafilosoofias viitavad need kaks sanskritikeelset sõna eetikale. Eetika täidab jooga kaheksaastmelisest teest kaks esimest astet. Enne eetikasse süvenemist on oluline aru saada, et jooga on suhtlemine. Suhtlemine põhineb teatud väärtustel. Yama tähistab eetikat välismaailmaga suhtlemisel ehk väärtusi, kuidas suhestuda ja reageerida teistele inimestele ja olenditele. Niyama on isiklikum, intiimsem ja tähistab suhtumist iseendasse. Arutame, kas selliste väärtuste praktiseerimine on tänapäeva inimesele jõukohane. Otsime lahendusi, kuidas neid väärtusi sammhaaval oma igapäevaellu sobitada. Teeme teemaga haakuva joogapraktika.

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

HINDREK VOU teemaõhtud:
12.01; 9.02; 16.03; 13.04; 4.05 kell 18-20 Vabastav tantsurännak
Vabalt liikudes saame ennast väljendada just sellisena nagu oleme, kõikide oma murede ja rõõmudega, puuduste ja oskustega. Tantsides on sul aega olla see, kes tõeliselt oled ja see loob sügava rõõmu ning tänutunde. Tänutunde, mis jääb veel pikalt sinuga peale tantsimist. Erinevad rütmid kannavad meie meele rännakule oma siseilma, mille läbi saame parema kontakti endaga ja endas toimuvaga. Keha vabaneb pingetest ja suureneb kohalolu ning rõõmutunne. Rännakul läbime viis universaalset elementi, milleks on maa, tuli, vesi, õhk ja eeter. Kõigi nendega on seotud oma rütm ja liikumine. Läbides need viis elementi aitab see tantsijal tagasi jõuda oma keskmesse, sisemisse rahusse. Tantsida võivad noored ja vanad, mehed ja naised. Tantsimine on lihtne ja selleks pole vaja muud kui soovi oma keha kuulata ja talle järgneda. Tantsurännakut juhendab ja suunab muusika, mis toetab sinus viie elemendi vabalt väljendumist. Kõik see kokku annab võimaluse tunnetada erinevaid aspekte endas ja väljendada neid läbi tantsulise liikumise.

Osalemispanus: ette tasudes 10€, kohapeal 12€

12.01 “Kuumad rütmid”
9.02 “Tänulikkuse lainel”
16.03 “Tšakratantsud”
13.04 “Lapselik rõõm”
11.05 “Julgus unistada”

MARILII TOOTSI teemaõhtud:
R 2.03 kell 18-20 Joogapraktika ülitundlikule inimesele
Enamusel juhtudest saab vähem tundlik inimene intensiivsest füüsilisest harjutusest jõudu, siis ülitundlikul inimesel (ÜTI) tuleb oma pingutuse hulka teadlikult suunata. Vastasel juhul võib olla efekt vastupidine ja tekkida hoopiski lisapinged. Teemaõhtu sobib ka neile, keda kimbutab ärevus ja/või depresioon ja/või inimesele kellel igapäevaelu pinged kipuvad ülepea kasvama jms. Samuti neile, kelle koormustaluvus on mõne (psüühilise) trauma vms tõttu ajutiselt vähenenud. Teemaõhtu sisaldab rahulikku füüsilist liikumist ja keskendumisharjutusi. Enese taasleidmine tähendab tihti muutuseid Sinu senises elus, sinu senises mõttemaailmas ja käitumismustrites. Teemaõhtu pakub võimaluse õppida rohkem tundma oma füüsilist keha. Läbi eneseaustuse ja hoolimise oleme võimelised looma kvaliteetsed suhted ka teistega.

Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

Vaata täpsemalt ülitundliku inimese kohta: www.ulitundlikinimene.ee

R 27.04 Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks
Teemaõhtu sisaldab erinevaid praktilisi harjutusi ja filosoofiat, läbi mille on võimalik (emotsionaalsete ning füüsiliste) valude leevendamine ja igapäevaelu kvaliteedi toetamine. Õhtult saad kaasa praktilised oskused, mida igapäevaelus rakendada. Lõdvestumine peaks toimuma nii keha kui meele tasandil lähtuvalt indiviidi isikuomadustest. Läbi keha ja meele lõdvestumise on võimalik sisemise selguse ja energiavarude taastamine, et seeläbi olla valmis uuteks pingutusteks ja ettevõtmisteks. Kui ollakse võimetu lõdvestuma, siis igapäevased elu loomulikud tegevused võivad pingete kuhjumise tagajärjel hakata üle jõu käima. Pingete kuhjumine võib väljenduda pidevas väsimustundes, näiteks kui keha ei taasta peale mõõdukat füüsilist pingutust oma jõudu (jääb pingeolekusse); meelest tulenevates kannatustes, näiteks negatiivses mõtlemises või hoopis liigses ärrituvuses ning keskendumisraskustes ja kannatlikkuse puudumises. Need on vaid mõned variandid võimalikest sümptomitest, mille ühine nimetaja on pinges olek — sobiva lõdvestuse puudumine.

Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

Loe lisaks: http://www.ulitundlikinimene.ee/huvitavat/igapaevaelu-pingete-leevendamiseks-proovi-taieliku-loogastumise-tehnikat

RIINA KASTERPALU teemaõhtud:
23.03.18 kl 18.00-20.30 „Puusad kinni? Puusad lahti!“
Teemaõhtu pühendame puusaliigeste liikuvuse parandamisele. Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevustingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.

Olgu öeldud, et harjutused, mida teemaõhtul teeme, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral. Õhtu sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi proteesitud puusad. Õhtu jätkudes teeme shindo süsteemi kuuluvaid sonkyo venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama. Sonkyo venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka enerigameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele. Harjutused on lihtsad ja võid neid turvaliselt kodus edasi praktiseerida. Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

Osalemispanus: ette tasudes 18€, kohapeal 22€

Küsi lisa ka shindo grupi- ja individuaaltundide ning EFT teraapia kohta meiliaadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.