Liitu infokirjaga

Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paarisharjutuste, mängude, jooga, loovate ülesannete õpime tundma ja usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks, hakkame aduma seda, milleks meie kehad koos töötades võimelised on. Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla – seisame silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Siin on võimalus kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi, avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks kui enne arvasime.

Paljud naised hakkavad jooga peale mõtlema just siis, kui on lapseootele jäänud. Eks ole ju varemalt kuskilt kuuldud jooga tervendavast mõjust ja ka sellest, et jooga on kõige parem ettevalmistus eesootavaks sünnituseks. Muidugi on parim variant see, kui naine on juba enne rasestumist joogatanud ja omandanud oskused, kuidas õigesti hingata ja kuidas endast igapäevastress läbi joogaasendite välja venitada. Aga miks mitte joogaga algust teha just lapseootuse ajal!

Do-in meridiaanide venituste süsteem pärineb Jaapanist (Shizuto Masunaga) ja seda kasutatakse kui tervise toetamise meetodit, mis võimaldab praktiseerijal üheaegselt lõdvestada ja toniseerida venitatavaid meridiaanide paare. Venituste eesmärgiks on parandada ja tasakaalustada meridiaanides toimuvat eluenergia voolu, mis on terve inimese alustala. Tunnis saame (taas)kogema lõdvestumist ja kohalolu oma kehas ning meeles. Selles toetavad meid venitused, sügav ja teadlik hingamine ning enesemassaaž.

Tundi alustame enesemassaaži võtetega. Iga tund teeme erinevaid massaaživõtteid, mida on kodus hiljem hea järele teha. Liigutame läbi kehas paiknevad suuremad liigesed, läbi erinevate teraapiliste võimlemisharjutuste, mis vähendavad seljapingeid ja on suunatud valude vähendamiseks ja ärahoidmiseks.

Ema ja beebi jooga tund on täis armastust ja rõõmu. Tunni oluliseks osaks on emotsionaalne side ema ja beebi vahel ning harjutusi teeme nii emade kui beebidega. Tunni harjutused ning ülesehitus põhineb Birthlight meetodil. Neil on koolituskeskused üle maailma ning õpetamiskogemus üle 30 aasta. Tundi on oodatud beebid alates 3. elukuust kuni 12. elukuuni koos ema, isa või abilisega. Alustame alates 3-kuuliste beebidega, kuna selleks ajaks on emad sünnitusest taastunud ning saame hakata tegelema uuesti lihaste tugevdamisega. Väiksemate beebide grupis mõeldud harjutused on emadele pigem lihaseid tugevdavad ning suuremate grupis teeme ka venitusharjutusi. Tunnis hoolitseme selle eest, et emad saaksid paindlikumaks, rahulikumaks, tugevmaks ja rõõmsamaks.

Hatha jooga tunnis on fookuses aasanad ilma vahepealsete dünaamiliste üleminekuteta. Iga tund on alati veidi iselaadne, keskenduses erinevale temaatikale või praktiseerijate tasemele ja just selle päeva vajadustele. Tundi alustame lühikese sissejuhatusega, millele järgneb päikesetervituste seeria. Asendites keskendume ühtlasele ja sujuvale hingamisele. Läbi asendite paraneb selgroo elastus, rüht ja verevarustus nii ajus kui siseelundites. Väheneb stress ja suureneb keha üleüldine painduvus. Tunni lõpetame alati lõpulõdvestusega meditatiivse muusika saatel.

Kundalini jooga on Indiast pärit iidne teadus, mida tutvustas läänemaailmale 1969. aastal Yogi Bhajan. Termin "kundalini" tähendab tõlkes armsama juuksekiharat ning seda kasutatakse metafoorina energia ja selle liikumise kirjeldamiseks.

Lastejooga on mäng. See tähendab, et joogat tehakse mänguliselt. Lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks erinevad mängud, laulud, muusika, ka lugude kuulamine ja jutustamine. Kõik ikka selleks, lapsed saaksid ja oskaksid säilitada hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse. 

POP Pilates sai alguse 2009. aastal YouTube'is, kui selle looja Cassey Ho pani oma grupi jaoks üles mõned pilatese treeningvideod. Need said kiiresti väga populaarseks ning praeguseks on Blogilates YouTube'is kõige populaarsem fitnessi kanal üle kolme miljoni jälgijaga. 2015. aastal töötas ta välja POP Pilatese treeningformaadi, et kõigil inimestel üle maailma oleks võimalus minna päris POP Pilatese tundi.

Sõna shindo tähendab jaapani keeles "südame teed“, „hinge juhatust“. Shindo® meetodi looja on jaapanlanna Kazuko Kuratomi. Meetod sündis isikliku kannatuse taustal, kui Kazuko Kuratomi tütre haigusseisundi raviks ei leidunud abi allopaatilisest meditsiinist. Shindo® meetod kätkeb endas massaaži, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteemi, mille eesmärgiks on keha ja meele tasakaalu saavutamine. Shindo teeb eriliseks täielik kohalolek, heatahtlik suhtumine endasse ja toetav puudutus.

Šivananda jooga on klassikaline hatha jooga, mille nimetus tuleb esimese õpetaja svaami Šivananda (1887-1963) järgi. Svaami Šivananda praktiseeris pikalt arstiametit ja inimesi ravides soovis ta leida viisi, kuidas hoida keha terve ja õnnelikuna, ilma et see üldse haigeks jääks. Ta jättis eduka arstikarjääri, rändas seitse aastat mungana mööda Indiat ja leidnud oma guru, sai temast endast teadjamees. Võttes aluseks India jooga erinevad praktikad, töötas svaami Šivananda välja viiele põhimõttele tugineva joogasüsteemi:

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercises) on harjutuste seeria, mis põhineb bioenergeetikal, joogal, taiji'l ja teistel idamaistel võitluskunstidel. See toimib aju sügavaima osa - ajutüve tasandil. Käivitades lihastes reflektiivse vibratsiooni, vabastab TRE sügavale kehasse ja alateadvusse salvestunud pinged. TRE protsess on teekond kohtumaks alateadvusesse hästi ära peidetud emotsioonidega. Iga sõlme vabanemisega võidad tagasi elusama iseenda.

Yin jooga praktika on suunatud kehas kõõlustele, liigestele, sidekoele, eesmärgiga parandada seal vereringet ja üldist painduvust. Asendeid hoitakse keskmiselt 3-5 minutit, tavaliselt istudes või lamades, kasutades selleks minimaalselt lihaseid. Sügavat lõdvestust toetakse jooga plokkide kasutamisega tunnis.

Jocke Salokorpi loodud kontseptsioon yogafunc on ashtanga joogal põhinev muusikaline joogatund, kus iga loo ajal keskendutakse erinevatele asenditele ja tehnikatele, näiteks päikesetervitustele, kerepööretele, ettepainutustele jne.